"Godine počinju Vrmcem" 2018.

Konačno da krenemo tradicionalno, našom znanom turom, i tako otvorimo i ovu pješačku godinu.

vrmac 7 20140525 1903472965
 
Prošla godina je za naš klub bila izuzetno teška i zahtjevna, ponajviše zbog previše ličnih obaveza članova organizacionog tima, što je sa sobom donijelo i nedostatak dovoljno vremena, kapaciteta i ljudstva za izvođenje naših redovnih programa. U ovoj godini pokušaćemo da budemo još bolji, otvoreni prema svima onim voljnima koji bi pomogli u upravljanju i vodjenju aktivnosti u klubu, da pokušamo da spremimo više mlađih koji bi bili voljni da nastave i nadograde ovaj poduhvat i projekat koji se zove Vjeverica. <hr id=
 

Napominjemo da je u toku uplata godišnjih članarina za sve one koji su bili vise od 2,3  puta sa nama, i za sve naše buduće članove. 

Prijatelji kluba koji ne mogu da hodaju sa nama, a žele na neki način pomoći rad kluba, mogu uplatiti simbolično iznos koji su u mogućnosti, na žiro računu koji se se nalazi na dnu, u memorandumu stranice. 
 

O turi:
Tura koja će otpočeti u 8:00 sati, 14. Januara 2018.  od glavne gradske pošte, planirano je da ide čuvenim putem, serpentinama Franja Josifa do vidikovca na vrhu serpentina, koji važi za jedan od najljepših koji se pruža na kotor i Kotorski zaliv iz ovog ugla. Nakon odmora i slikavanja, koje neće biti predugo zbog spriječavanja pothlađivanja, nastavićemo dalje u pravcu najvišeg vrha Vrmca, Sv.Ilije.  Uspon na najviši vrh takođe će zavisiti od konfiguracije grupe, kao i vremenskih uslova. Nakon pauze na vrhu Vrmca, plan je da se spustimo u Gornju Lastvu. Lastvu.  Ukoliko bude grupa bolje napredovala iskoristićemo vrijeme da zaokruzimo, i usponom na još jedan vrh Vrmca, Sv.Vid kod istoimene crkvice.   Odatle ćemo, nakon odmora i umjerenog zadržavanja zaputiti ka donjoj Lastvi asfaltnim putem i osloniti se na tačnost naših prevoznika u uz malo strpljenja sačekati lokalni minibus, a možemo se i kretati, pa Vjeverice smo :)
Dužina ture iznosi oko 14  km. sa usponom od ukupno 850 m. i spada u srednju katagoriju.

OPREMA:
Posebno se dobro obucite, slojevito kako biste se mogli i rasteretiti viška i dodati ako treba, te promjeniti vlažnu odjeću. Štapovi za hodanje mogu koristiti, kao i kape i rukavice. Na nogama bi valjalo imati dobre i tople cipele, nikako starke ili sandale sa čarapama, izuzev pojedinaca :)
Po najavi je prijatno vrijeme, uz blagu oblačnost.

U slučaju bilo kakvih nepogodnosti organizator će uzeti za pravo odložiti turu za bolje vremenske ili druge uslove.
 
Za sve dodatne informacije obratite se kordinatoru ture: Banjo 069 698 553 / Marjan 068 403 730
Dobrodošli/e drugari/ce i srećan neka nam bude početak zajedničke pješačke i drugarske sezone :) !!! 
Organizaconi tim
 
Planinarski klub VJEVERICA
tel. +382 (0)68 794 867 
      +382 (0)67 522 382
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.    
www.vjeverica.org
 
--------------------------------------
Obavještavamo Vas da je u toku uplata godišnjih članarina za tekuću 2018. godinu. Uplatu možete obaviti na šalterima NLB Montenegro Banke na ž.r. kluba  530-21001-60 
- za odrasle osobe visina godišnje članarine iznosi  20,00 eura
- za djecu i omladinu između 10-18 godina, studente, penzionere, kao i članove iste porodice, visina godišnje članarine iznosi  10,00 euraUkoliko imate nejasnoća oko uplaćivanja, posjetite stranicu našeg sajta i odjeljak "ČLANSTVO", gdje možete pročitati i Pravilnik našeg kluba.

Obavještavamo buduće članove kluba da nisu u obavezi uplaćivati odmah članarinu, već mogu redovno učestvovati na  
3 naše probne  ture, pa ukoliko sa Nama pronađu  svoje zadovoljstvo i uživanje, a budu željni da ga nastave 
dijeliti - potom to urade. Potrebna nam je, iznad svega, vaša dobra Energija.
FaLang translation system by Faboba